جزئیات خبر

برترینهای مرحله چهارم مسابقات اسلالوم قهرمانی کشور معرفی شدند
۷۶ راننده از ۲۱ استان در ۵ کلاس با یکدیگر رقابت کردند

برترینهای مرحله چهارم مسابقات اسلالوم قهرمانی کشور معرفی شدند

چهارمین راند مسابقه اتومبیل‌رانی اسلالوم قهرمانی کشور با حضور 76 راننده از 21 استان به میزبانی پیست بین‌المللی سوپرکارت آیلند برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی؛ اين رقابت‌ها در پنج کلاس منفی1500 سی‌سی بانوان، مثبت 1500 سی‌سی بانوان، منفی 1500 سی‌سی آقایان، مثبت 1500 آقایان و کلاس آزاد روز جمعه 9 شهریورماه سال جاری و با استقبال قابل‌توجه علاقه‌مندان به ورزش‌های موتوری انجام شد.
در کلاس مثبت 1500 سی‌سی آقایان سیدعلی پورشهید از استان فارس، مهرداد صفری از اصفهان و میثم زمانی از یزد   عناوین اول، دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در کلاس مثبت 1500 سی‌سی بانوان صفورا احمدی از تهران، یلدا مرادی از گیلان و سیما یزدان‌پناه از کرمان مقام اول تا سوم را بدست آوردند.
درکلاس منفی1500 سی‌سی آقایان مجتبی پورحسنی از یزد، علی یزدانی از مرکزی و مهرصاد ریختگر از خوزستان بر سکوهای اول، دوم و سوم ایستادند.
در کلاس منفی1500 سی‌سی بانوان لیلا پیکان‌پور از اصفهان، محبوبه واحدیان از کرمان و سرور دستگاهی از خوزستان در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.
در بخش آزاد هم مجید فتحی از خوزستان، حامد حسن‌پور از البرز و بهرام کمالی از اصفهان عناوین اول تا سوم را بدست آوردند.
همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات به سینا آریانی از آذربایجان شرقی تعلق گرفت و در بخش تیمی نیز به ترتیب کرمان، خوزستان و یزد در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. 
در پایان این راند از مسابقات اتومبیل‌سواران شرکت‌کننده از پیست فرمول یک آیلند بازدید کردند و در جریان جزئیات پایانی ساخت این پیست قرار گرفتند. بر اساس پیش‌بینی‌ها این پیست که فصل نوینی در تاریخ اتومبیل‌رانی کشور خواهد بود پاییز امسال برای استفاده‌ی علاقه‌مندان افتتاح خواهد شد.
محسن جعفری رئیس کمیته مسابقات اسلالوم فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی با اشاره به حساسیت این مسابقات و جایگاه پایه‌ای اسلالوم در رشته‌های اتومبیل‌رانی گفت: پیست بین‌المللی سوپرکارت آیلند با امکانات متنوعی که در حاشیه‌ی خود ایجاد کرده، توانست به خوبی تماشاچیان و علاقه‌مندان این رشته را به خود جذب نماید و قابلیت‌های حرفه‌ای و استاندارد سوپرکارت آیلند باعث شد تا بتوانیم بلندترین مسیر رقابت‌های 5 سال اخیر قهرمانی اسلالوم کشور را در این راند از مسابقات شاهد باشیم و تمامی شرکت‌کنندگان بیشترین رضایت را از مسیر حرفه‌ای که با آیتم‌های جدید درنظر گرفته شده، تمام توانایی و مهارت‌های رانندگان را به چالش می‌کشید ابراز کردند.
وی افزود: آیلند با ساخت و بهره‌برداری از پیست‌هایی با استانداردهای بین‌المللی که به تایید فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی رسیده است در آینده‌ی نزدیک به عنوان قطب ورزش‌های موتوری کشور و منطقه در رشته‌های آفرود، باگی و ATV، موتورکراس، رالی و کارتینگ شناخته خواهد شد و امیدواریم با توسعه‌ی ورزش‌های موتوری و شناسایی استعدادهای بینظیر اتومبیل‌رانی و موتورسواری کشورمان، این ورزش را به رشته‌های مدال‌آور در مسابقات جهانی و منطقه‌ای تبدیل کنیم.
گفتنی است هم اکنون پیست‌های موتورکراس، آفرود، باگی و ATV و پیست بین‌المللی سوپرکارت کارتینگ آیلند به بهره‌برداری رسیده است و زیر نظر هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی آیلند در حال فعالیت و آموزش به رانندگان و علاقه‌مندان به ورزش‌های موتوری است.

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی