جزئیات خبر

کیانی : تمامی برنامه های پیش بینی شده تا پایان سال محقـق می شود
دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در گفت و گوی تفصیلی با پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون

کیانی : تمامی برنامه های پیش بینی شده تا پایان سال محقـق می شود

تمامی برنامه های پیش بینی شده در تقویم سال 97 فدراسیون تا اواسط دی ماه انجام شده و مابقی برنامه ها هم تا پایان سال محقق خواهد شد .  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، شهزاد کیانی دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در گفت و گوی تفصیلی با پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون ، ضمن برشمردن برنامه های انجام شده پیرامون رویدادهای باقی مانده و همچنین موضوعات مهم و روز از جمله واردات موتور و سایر تجهیزات از جمله خرید سنسور و زمان برگزاری مجمع عادی سالانه و برخی کشمکش های پیش آمده میان قهرمانان موتور ریس و مسئولان این کمیته و تغییر زمانی برخی از رویدادها در تابستان گذشته به 6 ماهه دوم سال و حضور در مجامع بین المللی و برون مرزی توضیحات مبسوطی داد که در ادامه می خوانید .

دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ابتدا در مورد برنامه های انجام شده بر اساس تقویم مصوب سال 97 گفت : خوشبختانه تمامی برنامه های مسابقاتی فدراسیون تا این لحظه عملی شده و بقیه نیز تا پایان سال جاری تحقق پیدا می کند .

کمک به میزبانی استان ها

وی در تشریح کارهای انجام شده در بحث برگزاری مسابقات و همچنین امتیازی که فدراسیون در سال 97 برای آنان قاِئل شد ، افزود : در 6 ماهه نخست تنها در یک مورد جابجایی مسابقات آن هم در شهریورماه بدلیل گرمای بی سابقه داشتیم که بلافاصله با مناسب شده هوا با کیفیت مطلوب انجام دادیم . در صورت انجام رقابت ها در شهریورماه هم به ورزشکاران آسیب وارد می شد و هم به موتورها و هم آسفالت صدمه می دید که تصمیمی درست بود و با استقبال ورزشکاران رشته های مختلف روبرو شد . در بحث میزبانی به استان ها نیز حق ثبت نام شرکت کنندگان را به جای پرداخت به فدراسیون به خودشان واگذار کردیم و هر جا هم که لازم بود هم به آنان در حد توان در بخش هزینه مسابقاتی کمک نمودیم .

حضور فعال در مجامع بین المللی

کیانی در مورد دیگر فعالیت های صورت گرفته هم بیان کرد : در مجامع بین المللی چه در بخش موتورسواری و چه اتومبیلرانی و چه در کمیسیون های جهانی و چه مسابقات آسیایی و تورنمنت های بین المللی ، نمایندگان ما حضور فعال همراه با دستآوردهای خوب داشتند . صیدانلو ریاست محترم فدراسیون در اجلاس جهانی موتورسواری FIM در اسپانیا حاضر شد و مظاهری به نیابت از رئیس فدراسیون در اجلاس جهانی اتومبیلرانی FIA شرکت کرد و اعضای کمیته رالی فدراسیون هم به سمینار مراکش رفتند . برای نخستین بار نیز خانم ها ندا مطلبی و لاله صدیق به ترتیب به عضویت کمیسیون جهانی زنان FIM و کمیسیون ناتوانان ذهنی FIA در آمدند .

وی در ادامه به حضور تیم ملی در مسابقات موتورکراس قهرمانی آسیا که صاحب عنوان است در راند 1 و 2 در مالزی اشاره کرد و گفت : متاسفانه راند 3 و 4 این مسابقات از سوی فدراسیون آسیا اعلام نشد که ما به این موضوع معترض شدیم . در دریفت هم بدلیل عدم تخصیص ارز و هزینه سنگین سفر ترجیح داده شد این هزینه صرف رشد و توسعه آن شود و اگر موقعیتی بود با کمک بخش خصوصی در راه برنامه ریزی برای سال 98 برای شرکت در رویدادهای بین المللی هستیم .

دبیر فدراسیون در ادامه در مورد مشکلات مهم سال 97 به بحث مشکل در خرید سنسور ورود کرد و اعلام داشت : با افزایش بی رویه ارز و مبلغ سنگین تهیه آن علی رغم نیاز مبرمی که به آن داریم و علی رغم پیگیری های مستمری که از وزارت ورزش و جوانان جهت تخصیص ارز دولتی و مبادلاتی داشتیم ، ممکن نشد و تمامی برنامه های ما در بخش تایم گیری و رکوردگیری استاندارد روز دنیا به هم ریخت .  

تغییر در بدنه کمیته موتور ریس موجب سوء تفاهماتی شد

شهزاد کیانی در مورد مشکلات پیش آمده میان مسئولان کمیته موتور ریس و برخی از قهرمانان این رشته هم در ماههای اخیر اظهار داشت : این اتفاق از راند 2 به بعد بود و نظر به اصلاحاتی که در بدنه کمیته موتور ریس ایجاد کردیم و تغییر در شیوه برگزاری موجب بروز اختلافات و سوء تفاهماتی شد که با همدلی و ارتباط عاطفی بیشتر برطرف شدنی است و دلیل تعویق راند سوم برودت پائین هوا و یخ زدگی پیست بود که متعاقبا با اعلام زمان جدید انجام خواهد شد .

در بحث واگذاری موتورها مسئولیت با روسای هیات بود

وی در مورد اعتراض و نارضایتی برخی از قهرمانان تهرانی در بحث واگذاری موتور هم گفت : بر اساس تصمیم کارگروه واگذاری موتورها ، روسای هیات های استانی مسئول دادن اسامی با مستندات بودند و خودشان هم باید پاسخگو اعتزاضات احتمالی می بودند . البته فقط این موتورها به دو استان تهران و البرز داده شد و با توجه به تائید رئیس هیات و کامل بودن مدارک، کارگروه اقدام به تائید و تسریع در امور واگذاری موتورهای سنگین کرد . بر این اساس درخواست ها می توانست هم شامل حال بخش همگانی و آموزش باشد و هم قهرمانان را در بر می گرفت و مسئولیت تشخیص بر عهده خود روسای هیات ها بود . 

 بهمن ماه زمان برگزاری مجمع سالانه

دبیر فدراسیون در خاتمه این گفت و گو در مورد برنامه های باقی مانده فدراسیون تا پایان سال و زمان برپایی مجمع سالانه تاریخ آن را روز 7 بهمن ماه اعلام داشت و در خصوص دستور کار مجمع اظهار داشت : مجمع سالانه اگرچه مربوط به گزارش مالی و بازرسی و عملکرد فدراسیون در سال 96 است ، اما شرکت کنندگان پیرامون بودجه و تقویم سال آینده هم نظرات خود را خواهند داد .

به جز برگزاری مجمع ، راند چهارم و نهایی رشته های مختلف را در پیش داریم و تلاش می کنیم تا با مشخص کردن قهرمانان سال هر رشته ، چه موتورسواری و چه اتومبیلرانی به استقبال سال آینده برویم . در پایان جا دارد که از شرایط خوب موتورسواری بانوان هم یادی بکنم که به رغم نوپا بودن از سال گذشته که مجوز آن را از وزرات ورزش گرفتیم ، بانوان با در اختیار گذاشتن پیست های موتورکراس و پیست آزادی از سوی فدراسیون با تمرینات منظم زیر نظر مربیان پیشرفت خوبی داشتند و به تدریج همپا با ورزشکاران مرد می توانند در میادین آسیایی و بین المللی افتخار آفرین ظاهر شوند . 

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی