جزئیات خبر

هیجان سرعت بانوان موتور سوار ، پیست آزادی را به شوق آورد
رقابت تماشایی و جذاب موتورسواران در روزهای پایانی سال

هیجان سرعت بانوان موتور سوار ، پیست آزادی را به شوق آورد

نخستین دوره مسابقات موتور سرعت بانوان کشور با برنامه ریزی بخش بانوان فدراسیون ، در آخرین روزهای اسفند ماه 1397 با نظمی خوب ​تحقق پیدا کرد ​و ​شرکت کنندگان در این رقابت ها فراتر از انتظار ​و در رقابتی دیدنی و پر هیجان پیست آزادی را با نمایش خود به شوق آوردند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، این ​مسا​بقات برای اولین بار در کشور به صورت رسمی و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی موتور سواری FIM روز جمعه 17 اسفندماه در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی تهران و در میان استقبال پرشور علاقمندان به این ورزش برگزار شد .

در این ​رقابت ها نزدیک به ​22 شرکت کننده از استان های کشور در سه کلاس پس از پشت سر گذاشتن تمر​یناتی سخت ​با یکدیگر به رقابت پرداختند. بر اساس برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات ، ابتدا شرکت کنندگان در کلاس 250 سی سی ​روی خط استارت ایستادند و 6 بانوی موتورسوار بر اساس زمان ثبت شده در روز تایم گیری ​رقابت خود را طی 10 دور ​آغاز کردند تا تکلیف برترین های این کلاس از مسابقه مشخص شود ، این رقابت یکی از جذاب ترین و پرهیجان ترین مسابقات موتور سواری در روز جمعه بود ، در همان ​شروع کار ، هیجان با استارت مسابقه به سکوها ​​انتقال یافت و در کورس ​رقابت موتورسواران به اوج خود رسید و نهایت آن زمانی بود که یکی از بانوان موتور سوار در دورهای پایانی و هنگام سبقت گ​رفتن از نفر اول با یک اشتباه تاکتیکی کنترل موتورش را از دست داد و موقعیت صدرنشینی را در عین بدشانسی از دست داد . در پایان این رقابت جذاب و نفس گیر خانم ها بهناز شفیعی ، مرضیه رحمتی و مهدیه ایلخانی هر سه از استان تهران به عنوان نفرات اول تا سوم کلاس 250 سی سی معرفی شدند.

اما کلاس Mini GP با 8 شرکت کننده آغاز شد ​و بانوان موتورسوار بر اساس قوانین مسابقات طی 10 دور با یکدیگر به رقابت پرداختند. این کلاس از مسابقات به عنوان پایه رشته موتورسواری محسوب می شود ، موتورسیکلت های Mini GP بهترین و فنی ترین اسلوب برای موتورسواری حرفه ای در دنیا محسوب می شود و وجود آن مانند وجود کارتینگ برای اتومبیلرانی حرفه ای در سطح اول دنیاست ، در واقع موتورسواران با Mini GP ریسک های موتورسواری را با ابعاد کوچکتری ​​تجربه می کنند ، این کلاس هم از هیجان خاص خود برخوردار بود ​و در نهایت خانم ها آزاده گیلانی از استان گیلان ، ملیحه کریمی فخر از تیم آیلند و نیلوفر رویت وند از استان البرز سکو های اول تا سوم را از آن خود کردند.

آخرین کلاس این مسابقه به کلاس 125 سی سی اختصاص داشت ​تا موتورسواران بانوی علاقمند به سرعت و هیجان مهارت و توان خود را در نخستین دوره از رقابت های موتورسواری بانوان به نمایش بگذارند ، این رقابت به دلیل شروع باران و احتمال خطر برای شرکت کنندگان در 5 دور برگزار شد و از میان ده شرکت کننده در انتها خانم ها نیلوفر رویت وند از استان البرز ، جیران رجبی از استان گیلان و فاطمه توانگر راد از استان البرز به عنوان نفرات برتر این کلاس معرفی و جوایز خود را نفرات برتر سه کلاس از سوی مسئولین حاضر در مسابقه دریافت کردند.

سرپرست نائب رئیسی بانوان فدراسیون با ابراز رضایت از عملکرد شرکت کنندگان به پایگاه خبری فدراسیون گفت : نمایش غرور انگیز بانوان موتورسوار در نخستین رویداد رسمی موتورسواری سرعت امیدوار کننده بود . فیروزه سید مهدی با تبریک و تهنیت به نفرات برتر این رقابت ها افزود بدون شک بانوان موتورسوار با این نمایش خوب نوید فردای روشن تری در میادین پیش رو دادند.

گالری تصاویر مسابقه

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی