جزئیات خبر

ساخت پیست های موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور شتاب گرفت
با ابلاغیه وزیر کشور و از طریق استانداری ها

ساخت پیست های موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور شتاب گرفت

در پی ابلاغ وزیر کشور و مساعدت وزیر ورزش با کمک استانداری ها در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به شماره ابلاغ 130400مورخ 7/10 /95 مقرر شد به منظور ساماندهی وضعیت استفاده از موتورسیکلت در کشور پیست های جدیدی احداث شود و از آن تاریخ در یکی دو سال اخیر ساخت پیست موتورسواری در کشور آغاز شد که تاکنون با به بهره برداری رسیدن چند پیست همراه بود و در برخی از استان ها هم زمین مربوطه تحویل اداره کل ورزش و جوانان شده و برخی از پروژه ها هم در مرحله تخصیص اعتبار در سال آینده قرار دارند .  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، بر اساس بند 16 جلسه 131 شورای علی ترافیک در راستای جلوگیری از انجام حرکات نمایشی و تخلیه هیجانات موتورسواران مقرر گردیده بود وزارت ورزش و جوانان با همکاری استانداری ها  و بخش خصوصی مقدمات ایجاد پیست موتورسواری را در محیط های ایمن در مدت یک سال آتی مهیا سازد و گزارش اقدامات صورت گرفته بصورت فصلی به دبیرخانه شورا منعکس شود . در این رابطه فدراسیون موتورسواری نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته را تهیه و به وزارت ورزش و دبیرخانه شورا ارسال کرده است .

 این حرکت در حالی شرایط اجرائی بخود گرفته که طی نزدیک به 30 سال در میان هزاران پروژه به بهره برداری رسیده در ورزش ، پروژه ای بنام موتورسواری و اتومبیلرانی تعریف نشده بود ، خوشبختانه با پیگیری های مستمر فدراسیون در سال های اخیر و نگاه ویژه و خاص مقام عالی وزارت ورزش دکتر سلطانی فر به علاقمندی نوجوانان و جوانان به رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی و کمک گرفتن از وزارت کشور با رویکرد اجتماعی و فرهنگی قدم های بزرگی در جهت ایجاد امکانات جدید برای این رشته های متنوع و پر طرفدار در سراسر کشور برداشته شده است . مهم ترین دستآورد تلاش های صورت گرفته هم ابلاغیه وزیر محترم کشور به استانداری ها بود تا در این زمینه استان ها با استفاده از اعتبارات ملی و استانی صاحب پیست های اختصاصی شوند . تا جایی که هم اکنون چندین پیست موتورکراس ، تریال ، آفرود و اندرو در استان های گلستان ، خوزستان ، بوشهر ، فارس ، گیلان ، اصفهان ، و .....به بهره برداری رسیده و در خیلی از استان ها سیستان و بلوچستان ، خراسان شمالی و بوشهر زمین تحویل شده و در بسیاری از مناطق نیز مثل کرمانشاه ، چهارمحال بختیاری ، آذربایجان شرقی ، البرز ، خوزستان ، یزد ، مرکزی کار برای ساخت پیست آغاز شده است . با این حرکت توسعه ای شروع شده و جدیت بیشتر استانداری ها و تلاش و پیگیری مجدانه روسای هیات های استان ها در زمینه تحقق ابلاغیه صادره وزارت کشور در زمینه تخصیص بودجه و زمین می توان افق روشنی برای رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی در سال های آینده متصور بود . ورزش پر هیجان و پر شور موتورسواری و اتومبیلرانی که در سال های اخیر تمامی رویدادهایش با اقبال عمومی گسترده در کشور روبرو بوده ، بدون شک با توسعه زیرساختی و شکل گیری رقابت های باشگاهی و پر رنگ تر شدن کارهای آموزشی ، می تواند در مسیری متفاوت با گذشته حرکت و با در بر گیری تنوع رشته ای که دارد ورزشکارانش در ابعاد بین المللی و منطقه ای برای ورزش کشور افتخار آفرین شوند .  در این بین فدراسیون همچنان تلاش دارد تا از ظرفیت های موجود شرایطی بوجود آورد که عقب ماندگی چندین دهه ای نا دیده گرفته شدنش در بحث ساخت و ساز امکانات سخت افزاری جبران شود . 

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی