جزئیات خبر

۴۰ سال است هیچ پیست سرعت اتومبیلرانی در کشور ساخته نشده است
صیدانلو در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا :

۴۰ سال است هیچ پیست سرعت اتومبیلرانی در کشور ساخته نشده است

رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی یکی از مشکلات این رشته را در زیرساخت‌ها و تجهیزات عنوان کرد و گفت: ۴۰ سال است که هیچ پیست سرعتی در کشور ساخته نشده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، محمود صیدانلو در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلات رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در زیرساخت‌ها و تجهیزات افزود: متاسفانه در چهار سال گذشته در هیچ یک از استان‌ها چه از ردیف ملی و چه استاتی پیستی احداث نشده و تنها پیستی که در ریس داریم در آزادی است. امیدوارم از محل ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده که برای توسعه ورزش همگانی، روستایی و زیرساخت‌ها هزینه خواهد شد پیست‌های موتورسواری و اتومبیلرانی در استان‌های مختلف احداث و راه‌اندازی شود.

وی همچنین به ناهماهنگی ساخت پروژه‌های ورزشی در کشور اشاره کرد و گفت: اگر هماهنگی‌ها درست انجام شود در کنار احداث ۱۵ هزار پروژه ورزشی در کشور پیستی نیز احداث می‌شد و ما امروز با محدودیت در این حوزه روبرو نمی‌شدیم.

رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی از بهرام رادان هنرپیشه سینما به عنوان سفیر طرح افزایش مهارت عمومی رانندگی نام برد و خاطرنشان کرد: در طرح مهارت عمومی سعی داریم از چهره‌هایی که در جامعه پرمخاطب هستند استفاده کنیم تا این طرح را از نظر کمی و کیفی به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم. قطعا با اجرای این طرح آمار تصادفات در آینده کاهش چشمگیری خواهد داشت.

صیدانلو اظهار کرد: برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در چند رشته از جمله کارتینگ، موتورکراس، ریس و ... اعلام آمادگی کردیم و در حال رایزنی هستیم تا در مسابقات منطقه‌ای و قاره‌ای شرکت کنیم اما هنوز برنامه‌ای در این زمینه پیش‌بینی نشده است.

وی از برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان موتورسواری و اتومبیلرانی در آبان سال جاری خبر داد و گفت: برای تشویق قهرمانان و حمایت از پیشکسوتان در آبان امسال سعی داریم برنامه ویژه‌ای برگزار کنیم و از آنها تجلیل به عمل آوریم.

رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اضافه کرد: در بحث واردات موتور و قطعات برای خودرو یکسال و نیم است که پیگیر این مساله هستیم تا ورزشکاران با تعرفه ورزشی بتوانند قطعات و تجهیزات ورزشی خود را تهیه و وارد کنند، اما متاسفانه چون نگاه وزارت صمت و خودروان سازان داخلی ورزشی نیست تا به امروز این مشکل حل نشده و کماکان ورزشکاران در وارد کردن قطعات و تجهیزات موتور و خودرو با مشکلات زیادی روبرو هستند.

صیدانلو در پایان گفت: ۴۰ سال است که در زمینه سرعت پیستی در کشور ساخته نشده و در زیرساخت‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستیم. البته در این زمینه پیشنهادات زیادی به وزارت ورزش و جوانان دادیم اما هنوز در کنار اجرای سایر پروژه‌های ورزشی حرکتی برای احداث پیست سرعت در کشور انجام نشده است.

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی