جزئیات خبر

پرداختن به موضوع طبیعتگردی و بومگردی به عنوان موضوعی مهم در توسعه پایدار گردشگری ورزشی
در چهلمین نشست اعضاء وابسته سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد

پرداختن به موضوع طبیعتگردی و بومگردی به عنوان موضوعی مهم در توسعه پایدار گردشگری ورزشی

با توجه به انتخاب شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی 2018 ، این شهر در روزهای 20 تا 22 آبان ماه میزبان چهلمین نشست اعضاء وابسته سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد می باشد. نشست اصلی روز دوشنبه 21/08/1397 با حضور مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زوراب پولولیکاویشکی؛ دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد، دکتر ولی تیموری معاون گردشگری کشور، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان مهندس افشاری، مدیرعامل و رئیس محترم هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی و امداد خودرو کانون، اسلامی مدیر امور گردشگری و صنایع دستی کانون و سایر مسئولان و مدیران گردشگری کشور برگزار شد.

حاضران به نقش مهم صنعت گردشگری در توسعه پایدار اقتصادی پرداختند. در این سمینار نقش نوآوری و تکنولوژی در توسعه پایدار گردشگری فرهنگی، افزایش رقابت پذیری و جذابیت مقصد به عنوان ابزاری برای بهبود مدیریت، افزایش رقابت پذیری و سودآوری، ارتقاء کیفی تجربیات گردشگران و رفاه ساکنان، و همچنین حفظ منابع فرهنگی ملموس و ناملموس عمل می کند.  یکی از محورهای مورد گفتگو در این نشست طبیعتگردی و اکوکمپ بود. درویشی ضمن حضور در این نشست و  اشاره به این موضوع بیان داشتند:" موضوع اکوکمپ و طبیعتگردی موضوعی مهم، چندوجهی و قابل توسعه است. انشالله متولیان این رشته اعم از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، سازمان محیط زیست و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی بتوانند با همکاری موجب رونق این رشته در سطح ملی و فراملی باشند. کشورما با توجه به پتانسیل محیطی و اقلیمی ظرفیت های فوق العاده ای را در سطح جهان در زمینه طبیعتگردی، سافاری و اکوکمپ دارد. فرهنگ سازی و پرداختن صحیح  به این موضوع علاوه بر رونق اقتصادی مردم و افزایش نرخ شادی و سلامتی در جامعه موجب توسعه گردشگری و به خصوص گردشگری ورزشی کشور خواهد شد."

اشتراک گذاری:

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی