English    

تنها منبع اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سایت رسمی این فدراسیون میباشد.             سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی                                                   

   


 جلسه هم اندیشی با کمیته های مختلف برگزار شد

دستورات صریح صیدانلو به خودگردانی مالی کمیته ها و هماهنگی کارهای آموزشی

نخستین جلسه هم اندیشی کمیته های مختلف فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور رئیس ، دبیر و نایب رئیس بخش آقایان و بانوان و همچنین روسای کمیته ها در محل اداری پیست موتور کراس آزادی عصر سه شنبه 13 تیرماه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون در این نشست که بیش از سه ساعت بطول انجامید. ابتدا شهزاد کیانی دبیر فدراسیون ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت : بعد از تصویب تقویم سال 96 با نظر هیات رئیسه ، روسای هیات ها و کمیته ها تا این لحظه برنامه های پیش بینی شده بطور مرتب و منظم به جز یک رشته بنام " اندورو " که تازه به جمع سایر کمیته ها اضافه شده در حال اجراء است . وی خطاب به روسای کمیته ها گفت : هدف فقط برگزاری مسابقات از سوی کمیته ها نیست و روسای کمیته ها باید ارتباطات خود را با روسای هیات ها و همچنین کمیته های مربوطه در استان ها بیشتر کنند و ضمن آنکه متاسفانه هیچ گزارش آموزشی به فدراسیون ارائه نشده است .
در ادامه حبیب مرادی نایب رئیس فدراسیون از روسای کمیته ها خواست بر اساس خط مشی سال 96 هر چه زودتر نسبت به انعقاد قرارداد تبلیغات محیطی با فرمت های تعیین شده اقدامات لازم را به عمل آورند که با استفاده از 40 درصد در آمد دیده شده برای کمیته ها می تواند کمک خوبی برای تامین هزینه های مسابقاتی آنان باشد .
اتفاقات خوبی انجام شد و اتفاقات خوب و بی سابقه ای هم در راه است
در ادامه جلسه رئیس فدراسیون با اشاره به منصوب شدن خانم وطندوست به عنوان نایب رئیس بانوان اظهار امیدواری کرد که در آینده باعث توسعه فعالیت های هر چه بیشتر بانوان و قدم های بزرگتری شود . محمود صیدانلو در ادامه از تک تک مسئولان اجرایی اعم از دبیر ، نایب رئیس ، امورمالی و اداری ، روابط عمومی و روسای هیات ها و کمیته ها بابت زحمات سال گذشته شان تشکر و قدردانی کرد و گفت : اتفاقات خوبی افتاد که حاصل خردجمعی بود و اتفاقات خوبی هم در راه است .
وی در مورد اتفاقاقات خوب رخ داده به تصویب آئین نامه تاسیس باشگاه موتورسواری و اتومبیلرانی در کمیسیون ماده 5 وزارت ورزش اشاره کرد و گفت : برای این آئین نامه زحمات زیادی در حوزه دبیری طی 38 جلسه کشیده شد تا این آئین نامه رسما تصویب و هفته بعد به ادارات کل ورزش و جوانان در استان ها ابلاغ خواهد شد .
مطلب بعدی وفا به قولی که داده بودیم و آن هم تجلیل از قهرمانان سال 95 و رونمایی از کارت پیشکسوتان بود . مراسم خیلی خوبی هم گرفته شد که مطمئنا خالی از اشکال هم نبود ولی هدف اصلی ما انتخاب قهرمانان سال موتورسواری و اتومبیلرانی بود که بدلیل تعدد کمیته ها و و جنس رشته ها به شکلی که ما می خواستیم باعث ایجاد انگیزه بیشتر شود، نشد . اما به هرحال دادن جایزه نقدی به قهرمانان رشته های مختلفی که با انتخاب و نظر کمیته ها معرفی و انجام شد و فدراسیون در آن دخالتی نداشت، فکر کنم اقدام تازه ای بود که با استقبال هم روبرو شد . با تدوین آئین نامه در خصوص انتخاب برترین ها در سال های آینده بدون شک شاهد انتخاب های کمی و کیفی تر و مراسم های بهتری نیز خواهیم بود . نیت ما هم بیشتر برجسته تر کردن کارها بود .
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی دیگر اقدام مهم فدراسیون را گرفتن قول دو هکتار زمین و اضافه کردنش به پیست آزادی را ذکر کرد و عنوان داشت : با حمایت دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان کار بزرگ و ویژه ای در راه است که در صورت تحقق در 40 سال گذشته بی سابقه بوده است .
اجباری در پذیرش مسئولیت ها نداریم

صیدانلو در بخش مهم دیگری از صحبت های خود به ساختار ناقص کمیته ها اشاره کرد و هر کمیته باید یک نماینده آموزش در بخش آقایان و بانوان یک داشته باشد که با هماهنگی نایب رئیس بانوان فدراسیون ، کارهای بانوان را با آشنایی به همان رشته انجام دهد .
وی همچنین خطاب به روسای کمیته ها گفت : ما هیچ اجباری در پذیرش مسولیت ها نداریم ووقتی قبول مسئولیت کردیم یعنی اینکه همه مشکلات و چالش ها را دیده ایم و دیگر بهانه جایز نیست . وظایمان را باید درست و طبق ضوابط انجام بدهیم . هدف فقط برگزاری مسابقات نباید باشد و خلاقیت و تغییرات به سمت پیشرفت هم باید در وجود ما باشد .
صیدانلو همچنین گریزی به عدم پاسخگویی سه تا چهار هیات های استانی زد و اظهار داشت : درخواست کردیم از هیات ها که امکانات و تعداد ورزشکاران خود را به ما اعلام کنند که برخی از هیات ها اقدام نکردند . فرم هایی تهیه شد بازهم افاقه نکرد . چرا باید چنین باشد و این در حالی است هیات های فعال بسیاری هم داریم که هر کدام ماهی یک یا دوبار به فدراسیون سر می زنند و با پشتکار به دنبال حل مشکلات هیات و ورزشکارانشان هستند . وی تاکید کرد : توجیه پذیر نیستم و با هیچ کس هم در امورکاری رفاقت ندارم و هیچ کس هم خارج از منطق و منافع فدراسیون در من نفوذ ندارد .

رشته های ما تفریحی نیستند

از امسال بعد از گذشت سال ها از اعزام کراس اعزام هایی هم داریم . با وجود آنکه هر کدام از این اعزام ها هزینه چند صد میلیونی دارد ولی ما به دنبال دیده شدن و مقامیم . مسئولان رشته ها بدانند ، رشته های تفریحی نداریم و این ظلم به این ورزش خواهد بود و چنین نگاهی غلط است . می خواهیم راه این ورزش را به میدان های آسیایی و جهانی باز کنیم و خواهیم کرد . متاسفانه 40 است این ورزش سهمی از اعتبارات عمرانی دولتی نداشته و آنقدر می گویم تا حق این رشته گرفته شود .
وضعیت میزبانی ها باید مشخص شود
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در پایان از روسای کمیته ها خواست تا با تلاش به خودگردانی هزینه ها برسند و فدراسیون هم کمک خواهد کرد . وی همچنین به دبیر فدراسیون ماموریت داد تا به جز دو رویداد نزدیک ، وضعیت میزبانی ها را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آورد و موارد مختلف هزینه ای آن را کاملا مشخص و معلوم کند . اگر هم کمیته ای و یا هیات استانی قادر به میزبانی نیست ، اجباری در کار نیست .تاريخ  ارسال:چهارشنبه 14 تير 1396 - 15:51

کد:24477-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


       

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.