English    

تنها منبع اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سایت رسمی این فدراسیون میباشد.             سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی                                                   

   


 درخشش راننده ایرانی در یورو ناسکار همچنان ادامه دارد

سام طاهری این بار در الیت 2 در هلند سوم شد

شرکت کننده ایرانی یوروناسکار در راند و 5 و 6 این رقابت ها که در هلند برگزار شد با وجود عدم موفقیت در الیت یک بدلیل ناآشنایی با پیست کوچک 800متری و معروف به پیست منحنی و تخم مرغی زاویه دار در سر پیچ ها ، توانست در روز بعد با آشنایی بیشتر در رقابت های الیت 2 در جای سوم بایستد .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، این مسابقات در جنوب شرقی هلند در نزدیکی مرز آلمان انجام شد و سام طاهری با وجود نداشتن تمرین در این پیست بدلیل نداشتن زمان کافی باز هم با کسب مقام سومی توانست امتیازات قابل توجهی برای خود در جدول کلی دست و پا کند . هم اکنون او با در پیش داشتن سه تورنمنت دیگر که اولی دو هفته دیگر در روزهای شنبه و یک شنبه دو هفته آینده در آلمان و دو تای دیگر با ضریب امتیازات دو برابر در خاک ایتالیا و بلژیک خواهد داشت ، این بخت را به گفته خود دارد تا به عنوان اولین ایرانی در یورو ناسکار در جمع برترین ها بایستد . او در پایان همین مسابقات با 15 پله صعود در مجموع کلی راندها از رتبه 30 به رتبه 15 رسید .
جان سالم بردن از کنار چند تصادف و خرابی ماشین
سام طاهری در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون در شرح گزارش مسابقات این هفته گفت : مسابقات هلند به لحاظ نوع پیست ، مسابقات سختی بود و شرکت کنندگان محلی بدلیل آشنایی و تمرین در این پیست وضعیت بمراتب بهتری نسبت به دیگر شرکت کنندگان داشتند . پیست منحنی عامل تصادفات بسیاری شد که من هم شانس آوردم که از کنار چند تصادف ایجاد شده جان سالم بدر بردم و فقط چند خط روی ماشینم افتاد. اگرچه خرابی هیدرولیک فرمان و ریزش روغن باعث شد تا در رقابت های الیت یک موفق نباشم ، اما روز بعد با تلاش مکانیک ها و ده دقیقه تمرین در پیست با سبقت گرفتن بموقع از چند ماشین توانستم به نفر هفتم خودم را برسانم و رتبه سوم را در کلاس خود کسب کنم و به مسابقات آینده امیدوارتر شوم . حتی گروه ناسکار آمریکا که در محل مسابقه بودند ، انتظار نداشتند بتوانم این گونه ظاهر شوم و این در حالی بود که اکثر شرکت کنندگان تجربه 4 و 5 ساله شرکت در این رقابت ها را داشتند و من حضور نخست خود را تجربه می کردم .
وی در خاتمه از همکاری ها و پیگیری های فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در رابطه با خود تشکر و قدردانی کرد و گفت : امیدوارم به عنوان یک ایرانی باعث افتخار همه هموطنانم در اروپا و سراسر جهان شوم.


تاريخ  ارسال:دوشنبه 26 تير 1396 - 16:25

کد:28476-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


       

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.