English    

تنها منبع اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سایت رسمی این فدراسیون میباشد.             سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی                                                   

   


 درحاشیه اعزام تیم ملی دریفت:

محمود صیدانلو: نخستین حضور قهرمانان اتومبیلرانی و موتورکراس ایران در رقابت های جهانی

در حاشیه اعزام تیم ملی دریفت به رقابت های بین قاره ای، در محل پیست اتومبیلرانی ورزشگاه آزادی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رقابت های دریفت بین قاره ای برای نخستین مرتبه از سوی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در روزهای 8 و 9 مهر ماه با حضور 32 شرکت کننده از سراسر جهان به میزبانی ژاپن برگزار می شود که تیم ملی ایران نیز در این مسابقات حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، محمود صیدانلو اظهار داشت: «شهاب پیشانی دار» قهرمان چندین دوره دریفت ایران در این رقابت ها حضور می یابد و سعی کردیم با توجه به اینکه این رقابت ها برای نخستین مرتبه در جهان برگزار می شود از استعدادهای ورزشکاران دریفت ایران در این رقابتها استفاده کنیم.
رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری اضافه کرد: تلاش می کنیم تا در دوره های بعد تعداد بیشتری را به مسابقات اعزام کنیم. پیشانی دار با اتومبیل بی ام دبلیو که تجهیزات آن توسط متخصصین ایرانی و با حمایت حامی مالی تجهیز شده از طریق هوایی به توکیو محل برگزاری رقابت ها اعزام شد.
صیدانلو همچنین درباره حضور نمایندگان موتور کراس ایران برای نخستین بار در رقابت های قهرمانی جهان گفت: ایران با سه موتور سوار به این پیکارها که 18 مهر در شهر وینچستر انگلیس برگزار می شود، در صورت صدور ویزا از سوی کشور میزبان اعزام می شوند.
وی افزود: به کمک حامی مالی با شرکت هوندا در انگلیس برای پشتیبانی کامل و تهیه موتور و تجهیزات مورد نیاز مذاکره و موتورهایی خریداری شد تا نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی جهان حضور یابند. در بحث موتور کراس ایران سابقه بیشتری نسبت به اتومبیلرانی دارد و زیر ساخت های مربوط به این رشته در کشور فراهم است و شرایط بهتری را هم دارد.
وی با بیان اینکه باید در حوزه زیر ساخت ها اقدامات جدی تری دنبال شود، گفت: در حال حاضر بحث اصلی ما کمبود زیرساخت ها در حوزه اتومبیلرانی و موتورسواری است که در این زمینه با وزیر ورزش و جوانان گفت و گو کردیم که ایشان قول دادند در این حوزه از ردیف اعتبارات دولتی به این رشته کمک شود.وی اضافه کرد: بدنبال فراهم کردن شرایط مناسب جهت حضور بخش خصوصی و نهادهای مرتبط اجتماعی همچون شهرداریها، سازمان بسیج ورزش کشور و ... برای تقویت زیرساخت ها در این رشته هستیم ، خوشبختانه از سوی دیگر درمورد واردات موتور موانع برطرف شده و به دنبال برطرف کردن مشکلات پیرامون واردات اتومبیل مسابقه و تجهیزات مرتبط مورد نیاز هستیم.
صیدانلو در بخش دیگری درباره برگزاری رالی خاورمیانه که به میزبانی ایران برگزار شد، عنوان کرد: به دلیل عدم مشارکت فعال صنعت خودروسازی کشور بخصوص ایرانخودرو و با توجه به استعدادهای بالایی که از نظر نیروی انسانی در کشور داریم ما میزبانی این رقابت‌ها را انجام دادیم که البته مجبور شدیم خودرویی را از کشور ترکیه و با هزینه بالا اجاره کنیم.
صیدانلو افزود: متاسفانه در کشوری که در خاورمیانه تنها صنعت خودروسازی را دارا می‌باشد ما مجبوریم از ترکیه اتومبیل اجاره کنیم البته امیدواریم روند حضور شرکت‌های خودروسازی در مسابقات اتومبیلرانی کشور رو به بهبودی و افزایش یابد.
رئیس فدراسیون اتومبیلرانی همچنین درباره برنامه‌های سال آینده این فدراسیون افزود: در نظر داریم در صورت موافقت وزارت ورزش و جوانان و استانداری آذربایجان شرقی، میزبان رقابت‌های رالی بانوان کشورهای اسلامی در تبریز باشیم.تاريخ  ارسال:سه شنبه 4 مهر 1396 - 15:49

کد:48495-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


       

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.