دیدار رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به دیدار دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران رفت و در خصوص همکاری های دو جانبه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، صبح امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه مازیار ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور در دفتر دکتر حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با ایشان در خصوص همکاری های دو جانبه دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار در خصوص همکاری های فرهنگی، ورزشی با استفاده از موقعیت بین المللی یونسکو برای برگزاری رالی های فرهنگی و بین المللی با حوزه های کشورهای پیرامونی ایران .

برگزاری رالی دیگر با مشارکت کشورهای ایران، افغانستان و ترکمنستان در حوزه هایی که می توانیم با حضور اقوام و با استفاده از حوزه فرهنگی که در کشورمان وجود دارد این مسابقات را برگزار نمایند. 

مازیار ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در خصوص این جلسه گفت: نشست بسیار خوبی با دکتر حجت الله‌ ایوبی داشتیم و انشاءالله سعی می‌کنیم در اردیبهشت ماه اگر شرایط کرونایی کشور اجازه دهد اولین رالی فرهنگی اقوام را برگزار نمائیم.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی افزود: قرار است ۳ رویداد مهم را با همکاری یونسکو انجام دهیم. برگزاری رالی راه ابریشم با حضور ۲۸ کشور که با برنامه ریزی که انجام خواهد شد مبدأ آن کشور چین خواهد بود تا اروپا و بخشی از آن هم از خاک ایران خواهد گذشت.

رالی جهان نوروزی با حضور ۱۲ کشور که آئین نوروزی و فرهنگی در آن گرامی داشته می‌شود.

یک بخش هم برای خودروهای کلاسیک خواهد بود که خودروهای کلاسیک قدیمی در فهرست خاطرات جمعی یونسکو برای اولین بار ثبت خواهد شد و این با کمک فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و کانون اتومبیلرانی و جهانگردی وزارت میراث فرهنگی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم شرایطی پیش بیاد تا با کمک فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و مشارکت کلانشرهایی که در مسیر این رالی قرار دارند بتوانیم یک برنامه خوب فرهنگی،ورزشی برگزار و این همکاری های دو جانبه ادامه داشته باشد.

  • 10:03
  • 1400/02/26
  • 6309