نایب رئیس بانوان فدراسیون: در مسابقات امسال برای بانوان کلاس های اختصاصی ایجاد می کنیم

درصدد جبران ریزش ورزشکاران و جذب بانوان علاقه مند به این رشته هستیم

 فیروزه سیدمهدی نایب رئیس بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، در گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون، به بررسی شرایط و برنامه های آینده فدراسیون در حوزه بانوان پرداخت؛ 

سید مهدی در خصوص تاثیرات همه گیری ویروس کرونا بر روی برنامه های فدراسیون گفت: متاسفانه در سال گذشته با بروز همه گیری کرونا، از بسیاری از برنامه هایمان عقب افتادیم و تنها امکان فعالیت در حوزه آموزش فراهم بود، اما امسال با تاکید وزارت ورزش و جوانان، می بایست از تمامی ظرفیت های موجود در این رشته، با رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده نماییم و برنامه هایمان در حوزه های همگانی، حرفه ای و آموزشی را از سر بگیریم.

وی با اشاره به تعیین مسئول بانوان برای هر یک از کمیته های تخخصی فدراسیون افزود: بانوان پتانسیل بسیار بالایی دارند و انتصاب مسئولان بانوان برای کمیته های تخصصی، به ما کمک می کند که از این توان استفاده کنیم. این اقدام، به نوعی احیای تصمیمی است که سال گذشته اتخاذ شد و در آن زمان با تعیین نواب روسای بانوان برای کمیته های تخصصی، جان تازه ای به این کمیته ها داده شد و همانطور که همواره در فعالیت های اجرایی، بانوان به خوبی پا به پای آقایان کار کرده اند، در اینجا نیز شرایط به همان گونه است و می خواهیم از توان بالای بانوان به نحو احسن استفاده نماییم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون در رابطه با افزودن کلاس اختصاصی (آماتوری) بانوان به تمامی رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی تاکید کرد: یکی از برنامه هایی که پیگیری های آن از سال گذشته آغاز شد و در نظر داریم امسال با جدیت بیشتری آن را پیش ببریم، افزودن کلاس اختصاصی (آماتوری) بانوان در تمامی رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی است. نظر به اینکه در سالهای اخیر، به ویژه در بخش بانوان با ریزش چشمگیری مواجه بوده ایم، لازم است شرایطی را فراهم کنیم که چه در سطوح همگانی و آماتوری و چه در سطوح حرفه ای و قهرمانی ورزشکاران بیشتری را جذب و از همه مهم تر، آنها را حفظ نماییم و بستری را فراهم کنیم که این ورزشکاران بتوانند روز به روز پیشرفت نمایند.

وی در پایان در رابطه با برخی تصورات اشتباه در خصوص حضور بانوان در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی گفت:خوشبختانه کاملاً واضح و بدیهی است که بانوان به خوبی از پس این رشته بر می آیند و سابقه بانوان ورزشکار در تاریخ رشته موتورسواری و اتومبیلرانی گویای این است که این عقیده درست نیست.

می توانم این نوید را به بانوان علاقه مند به این رشته که تاکنون به هر دلیلی به آن ورود نکرده اند بدهم که نه تنها شرایط برای عملکرد قدرتمندانه و موفق شما در این رشته فراهم است، بلکه حمایت همه جانبه و دو چندان رئیس فدراسیون و بنده بعنوان نایب رئیس بانوان از شما، همواره ادامه خواهد داشت و می توانید با خیال راحت پیگیر ذوق و علاقه تان شوید.