با حضور رئیس کمیته ملی المپیک 

آیین تجلیل از پیشکسوتان و معرفی سفیران ایمنی ترافیک موتورسواری و اتومبیلرانی برگزار شد

صالحی‌امیری: فدراسیون اتومبیلرانی کانون ایجاد نشاط اجتماعی است/ ناظمی: سفیران فدراسیون اتومبیلرانی همیاران پلیس راهور هستند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، آیین تجلیل از پیشکسوتان موتورسواری و اتومبیلرانی ایران و معرفی قهرمانان این رشته به عنوان سفیران ایمنی ترافیک با حضور دکتر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سرهنگ سیروس حسن‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا، مازیار ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، اعضای هیئت رئیسه فدراسیون، روسای هیات های استانی و همچنین پیشکسوتان عرصه داوری، مربیان و قهرمانان این رشته ورزشی، صبح امروز شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
در این مراسم تعدادی از قهرمانان و نام آوران به عنوان سفیر ایمنی ترافیک معرفی شدند و حکم خود را دریافت کردند.
 همچنین توسط کمیته ملی المپیک جمعی از پیشکسوتان رشته موتورسواری و اتومبیلرانی تجلیل و تقدیر به عمل آمد. 
در پایان مراسم با اهدای لوح یادبودی توسط فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، از حمایت های دکتر صالحی امیری تقدیر و تشکر شد.

مازیار ناظمی در این مراسم اظهار داشت: آنچه که در روند پیشرفت موتورسواری و اتومبیلرانی صورت گرفته حاصل تلاش این خانواده است.
آخرین اقدام هم با حمایت و همراهی سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان رخ داد که روشنایی پیست مجموعه ورزشی آزادی بعد از یک دهه کامل شد تا برای استفاده قهرمانان و جوانان در دسترس قرار گیرد.
ناظمی خاطر نشان کرد: برای آنکه اتفاق خوبی در این رشته ورزشی بیفتد، از همه ایده‌ها حمایت کردیم و پای کار آمدیم. متاسفانه با وجود اینکه این رشته در تمام دنیا ورزشی و صنعتی است اما فدراسیون با عقب ماندگی‌ مالی بسیار و شکایت‌های مختلف حقوقی مواجه است اما با صبر و حوصله ادامه می‌دهیم تا فدراسیون نام نیک و بزرگ خود را حفظ کند.
وی یادآور شد: متاسفانه سالی ۱۶ هزار کشته جاده‌ای داریم و در این تصادفات نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر مصدوم که میان آنان، ۱۰ درصد معلول می‌شوند.
رئیس فدراسیون افزود: در فدراسیون مجموعه غنی از قهرمانان و مربیان بی‌نظیر در کشور داریم که با توافقی که با پلیس راهور داشتیم قرار شد سفیران ترافیک را از میان کمیته‌ها و قهرمانان معرفی کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در این مراسم گفت: باید بپذیریم که نسل جوان بیش از هر زمان دیگری به نشاط احتیاج دارد و برای رسیدن به نشاط اجتماعی مستلزم احیای بسترهای لازم برای ایجاد تخلیه اجتماعی است که در این راه فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی عامل و کانون ایجاد این مهم است.
وی گفت: از همین جا اعلام می‌کنم که روزی به عنوان روز ملی فدراسیون در تقویم رسمی مشخص شود که در سراسر کشور همه هیئت‌های اتومبیلرانی و موتورسواری، از قهرمانان و پیشکسوتان در این روز تقدیر و تجلیل کنند.
وی ادامه داد: باور ما این است که فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به دلیل اوج نشاط‌ و هیجان‌آفرینی و قدرت تخلیه اجتماعی می‌تواند رقیبی برای ورزش فوتبال باشد.
صالحی‌امیری افزود: این فدراسیون نیاز به جهش دارد تا به جایگاه قبلی خود در جهان و آسیا برگردد. باید تلاش کنیم تا نهادهای بزرگ اقتصادی، تجاری و صنعتی به عنوان حامی مالی به سراغ این فدراسیون بیایند تا در تمامی کشور جوانان بتوانند در پیست‌ها هم رقابت کنند و هم در تخلیه هیجانات و تولید نشاط اجتماعی نقش و سهم داشته باشند.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: سکویی ارزشمند است که در آن فضیلت و اخلاق وجود داشته باشد. وجه تمایز فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی با بقیه این است که روح بلندی دارد و انسان‌هایی در آن حضور دارند که جسور و از دل بزرگی برخوردارند.
رئیس کمیته ملی المپیک با اعلام این خبر که بنا داریم تالاری را به این فدراسیون اختصاص دهیم، گفت: در این تالار بنا داریم اشیا قدیمی، مدال‌ها، موتورها و خودروهای قدیمی را در یک تالار اختصاصی قرار دهیم تا دانش‌آموزان و دانشجویان و همه مردم بیشتر با فضای فدراسیون آشنا شوند.