مرحله سوم مسابقات اتومبیلرانی سرعت؛

مسئول کمیته ریس: راند سوم مسابقات به مناسبت شصتمین سالگرد رسمی برگزار میشود/ روشنایی پیست توسط رئیس فدراسیون کار بزرگی بود

سومین مرحله مسابقات اتومبیلرانی سرعت (ریس) یکم مهر ماه در پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار میشود.

علی غفوری آشتیانی مسئول کمیته ریس در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون در خصوص این مسابقه گفت:
سومین مرحله مسابقات قهرمانی سال ۱۴۰۱ به‌نام شصتمین سالگرد رسمی مسابقات ریس در ایران، با یاد و خاطره تمامی عزیزانی که طی این سالها در این رشته زحمت کشیده و فعالیت کرده اند برگزار خواهد شد.

مسئول کمیته ریس گفت: در این مسابقه جمعی از پیشکسوتان دعوت خواهند شد تا ضمن حضور و تماشای رقابت از نزدیک، کاپها و جوایز قهرمانان را اهدا کنند. امسال قصد برگزاری دو راند دیگر از مسابقات ریس را هم داریم که مجموعا به پنج راند خواهیم رسید که مراحل بعدی در آذر و بهمن ماه امسال برگزار می گردد.

وی در خصوص برگزاری کلاس اورآل (آزاد) گفت: در راند سوم، کلاس آزاد با هیجان بیشتر و پر قدرت تر برگزار و تعداد بیشتری از ماشینها و رانندگان حضور خواهند داشت و به جهت تعدد کلاس ها، کلاس های مقدماتی در روز چهارشنبه و سایر کلاس ها در روز جمعه برگزار خواهند شد.

غفوری آشتیانی گفت: ثبت نام شرکت در مسابقات از روز سه شنبه و از طریق سایت فدراسیون آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی در ابتدای فصل پاییز و مساعد شدن هوا برای حضور تماشاگران به احتمال زیاد این مسابقه پخش زنده نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: تمامی قسمت های پیست، جایگاه ها، محوطه ها و مکان های خارج از محدوده پیست برای تیم برگزاری و ورزشکاران نام گذاری شده و خط کشی مسیر های ورودی و خروجی، گریدها و ... به روز رسانی شده و شرایط برای حضور شایسته تر ورزشکاران مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی ایجاد شده است.

غفوری آشتیانی مسئول کمیته اتومبیلرانی سرعت گفت: در پایان جای دارد از رئیس فدراسیون بابت پیگیری نصب سیستم روشنایی پیست که کار بزرگی برای پیست آزادی بود تشکر کنم و امیدوارم یکم مهر ماه شاهد یک مسابقه و رقابت خوب و پر هیجان بوده و روز لذت بخشی برای تماشاگران عزیز رقم بخورد.