معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش: توسعه آموزش و سامانه ملی از دستاوردهای مهم فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی است/ ساماندهی آقای ناظمی در این مدت قابل تقدیر است/ هویت واقعی فدراسیون موتور ۲۵۰ سی‌سی نیست/ مطالبات گذشته بزودی حل می شود/ بدهی سنواتی فدراسیون مشکل بزرگی است و باید تیم حقوقی خوبی در کنارتان باشد، مخاطب زیادی دارید ولی مدیریت در هیات‌ها نیاز است 

معاون وزیر ورزش و جوانان در مجمع سالیانه فدراسیون، توسعه آموزش و ایجاد سامانه ملی را از دستاوردهای مهم فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع سالیانه این فدراسیون گفت: آقای ناظمی گزارش کاملی در چند بخش ارائه کردند، در خصوص گزارش آموزش تاکید کنم به شما این فدراسیون هویت واقعی اش را هنوز پیدا نکرده و همچنان درگیر بحث موتورهای بالای 250 سی سی هست و این مشکلی است که باید حل شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای وزیر هم تاکید فرمودند و با دستور ایشان کارگروه ساماندهی موتورهای سنگین تشکیل شده و در مراحل پایانی انجام این کار هستیم و انشالله به زودی این مشکل برطرف می شود، آقای وزیر چندین بار تاکید کردند.

پولادگر گفت: در خصوص آموزش که مبحث قدیمی هم هست، من خودم گواهی نامه دوچرخه داشتم، افرادی که می خواستند به صورت اصولی دوچرخه سواری کنند باید گواهی نامه دریافت می کردند، حتی به سایز دوچرخه هم اشاره شده بود.
واقعا در این حوزه موتورسواری و اتومبیلرانی به صورت عمومی و تخصصی نیاز به آموزش است.
به نظر من ویژه ترین هویت فدراسیون می تواند بحث آموزش باشد و با کمک نهاد ها و سازمان های مرتبط مانند راهنمایی رانندگی که حتی بحث آموزش را به بخش خصوصی واگذار کردند. 

پولادگر خاطر نشان کرد: اینکه ما بگوییم پیست به ما بدهید بودجه بدهید، با وجود این منابع مدیریت کردن کاری ندارد. هنر مدیریت آنجایی است که با فکر، خلاقیت و نوآوری ایجاد سرمایه کنید. و این رشته یکی از رشته هایی است که به راحتی می توان در آن جذب سرمایه کرد.
افرادی که عاشق این رشته هستند میلیاردی سرمایه گذاری می کنند، در رشته های دیگر به این صورت نیست.
فردی که هزینه های سنگین می کند برای حضور در مسابقات این فرد بسیار علاقه دارد و باید فضایی را فراهم کنیم تا این افراد حضور پیدا کنند.
نباید منتظر اختصاص بودجه دولتی باشیم، بسیاری از این سرمایه ها موجود است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: من تشکر می کنم از آقای ناظمی، با این گزارش حسابرسی چند صفحه ای و بند های زیاد هیچ نظمی وجود نداشته در این فدراسیون، همه کمک کنیم پیشرفت کند و رونق بگیرد. بدهی سنواتی فدراسیون مشکل بزرگی است و باید تیم حقوقی خوبی در کنارتان باشد. 

وی در خصوص راه اندازی سامانه ملی موتورسواری و اتومبیلرانی توسط فدراسیون گفت: این سامانه بسیار خوب و شفاف است من خودم تجربه استفاده از این سیستم در بخش ورزش را دارم از آقای ناظمی درخواست می کنم تا از درآمد این سامانه هیات های استانی هم استفاده کنند.
با همکاری هیات ها و حضور آنها باید این سامانه فعال شود.
وقتی همه بدانند همه چیز شفاف انجام میشود اعتماد می کنند و این از محاسن سامانه است.

سید محمد پولادگر گفت: به نظر من شما خیلی مخاطب دارید، این موتورسوارهای زیاد در شهر را اعضای خودتان بدانید.
آقای ناظمی باید تمامی موتورسواری ایران عضو فدراسیون شما باشند، باید با ایجاد جذایبت برایشان افرادی که در پیک های موتوری هم کار می کنند بر خوشان واجب بدانند که عضو فدرسییون شود.
تعداد مجامع سالیانه هیات های استانی هم است که باید پیگیر این موضوع هم باشید. و هیات های استانی باید صورت های مالی شان را برای فدراسیون ارسال کنند.
در پایان از همه شما تشکر می کنم بایت زحماتی که کشدید و این قول را می دهم که این موضوع را با جدیت دنبال می کنم تا قبل از پایان امسال این موضوع موتورهای سنگین حل شود، موضوع پیچیده ای هم نیست، لغت قاچاق را هم قبول ندارم.