دستاورد دیدار ناظمی با همتایان جهانی؛

تاکید بر پیشرفت چشمگیر اتومبیلرانی ایران/ رئیس فدراسیون جهانی در راه تهران

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران در حاشیه اجلاس جهانی این رشته با همتایان خود در چند کشور و رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسورای و اتومبیلرانی، اجلاس جهانی فدراسیون اتومبیلرانی همزمان با ۱۲۰ سالگی این رشته به میزبانی شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد و طی آن مازیار ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران با همتایان خود از کشورهای مختلف دیدار و گفت و گو کرد. ناظمی همچنین با «محمد بن سلایم» رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی دیدار کرد.

مازیار ناظمی در تشریح جزئیات این اجلاس و دستاوردهایی که برای فدراسیون ایران داشت گفت: توسعه ارتباطات بین المللی و همراهی و استفاده از ظرفیت ها و فرصت های بین المللی برنامه جدی فدراسیون ایران در سه سال گذشته بوده است و نگاه ما برای ۱۰ سال آینده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه ارتباط بسیار خوبی با آقای «محمد بن سلیم» رئیس مسلمان فدراسیون جهانی اتومبیلرانی داریم و در سفر اخیر هم ایشان با تقدیر از پیشرفت های محسوس فدراسیون در آموزش و گرفتن کرسی های بین المللی این رشته گفت که برنامه های آموزشی و توسعه ای شما را حمایت می‌کنیم و تغییر عملکرد و پیشرفت فدراسیون ایران در چند سال گذشته مشخص است.

ناظمی ادامه داد: از آقای بن سلیم رییس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی دعوت کردم به ایران بیاید که ایشان از این دعوت استقبال و تاکید کرد برای حضور در ایران برنامه ریزی خواهد کرد.

رئیس فدراسیون موتورسواری واتومبیلرانی ایران درخصوص دیگر دیدارهای خود گفت: در بخش آموزش و با دیدار و توافقی که با پرفسور «دیوید حسن» از دانشگاه فدراسیون جهانی داشتم، بزودی بصورت آنلاین برای آموزش مربیان و علاقمندان این رشته حاضر خواهد شد که این ارتباط حاصل تلاش آکادمی و کمیته طرح و توسعه فدراسیون است.

وی درخصوص برگزاری رالی حرم امام حسین (ع) تا حرم امام رضا (ع) هم گفت: دکتر «رائد» رئیس فدراسیون عراق بسیار علاقمند و همراه است و بزودی با کمک کمیته رالی فدراسیون، برنامه پیشنهادی خود را برای آنها می فرستیم.

مازیار ناظمی از ظرفیت های کشور مالزی یاد و گفت: در دیداری که با آقای «مخزنی ماهاتیر» که فرزند «ماهاتیر محمد» نخست وزیر و مرد سازنده مالزی است، داشتم ایشان کاملا آماده همکاری و حمایت از مربیان و ورزشکاران برای حضور در پیست های مالزی است. فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری مالزی ظرفیت های بزرگ جهانی دارد.

وی در بخش دیگری از گزارش سفر خود به اجلاس جهانی اتومبیلرانی در سمرقند گفت: سه موتورسوار ایران امسال در مسابقه سوپر استوک قطر حضور داشتند و در سمرقند با آقای «فرانک وایسه» از فدراسیون قطر که مسئولیت اجرایی پیست لوسیل و آموزش را دارد صحبت کردم. ماحصل این گفت و گو آمادگی قطر برای برگزاری یک رویداد بخش موتورسواری و اتومبیلرانی ایران است که تاریخ را بزودی هماهنگ خواهیم کرد.

گفت و گو با دکتر «اکبر ابراهیم» رئیس فدراسیون اتومبیلرانی هند بخش دیگری از برنامه سفر رئیس فدراسیون موتورسواری واتومبیلرانی ایران بود. ناظمی در این مورد گفت: دکتر ابراهیم نایب رئیس جهانی است و ارتباط خوبی با ایران و در این هفته یک گروه از مدیران رشته موتورسواری واتومبیلرانی ایران در هند حاضر خواهند شد و امیدواریم بتوانیم تفاهم نامه همکاری را امضا کنیم.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران در پایان بر سیاست این فدراسیون در عرصه بین المللی تاکید کرد و گفت: عمده نگاه ما در توسعه ارتباطات بین‌المللی بهره‌گیری از ظرفیت کشورهای مسلمان و نزدیک به شرایط فرهنگی و سیاسی کشورمان است.