خانه اخبار امیرخیزی:مسابقات موتورسواری را می توان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به راحتی برگزار کرد

شناسه: ۸۶۸ تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۱:۳۷ بازدید: ۴۴ نسخه چاپی:

امیرخیزی:مسابقات موتورسواری را می توان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به راحتی برگزار کرد

دومین دوره مسابقات موتورسواری سرعت با هدف حفظ آمادگی ورزشکاران برگزار شد

رییس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی از برگزاری مسابقات موتورسواری سرعت آذربایجان شرقی همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.به گزارش مافیری، دومین دوره مسابقات موتورسواری سرعت در ۵ کلاس ۱۲۵ بانوان و آقایان ، کلاس ۶۰۰، کلاس ۱۰۰۰ ، کلاس آزاد و فوق سنگین و کلاس مینی جی پی روز جمعه 4 مهر ماه در پیست یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد. 

سیامک امیر خیزی رییس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی در خصوص برگزاری این مسابقات اظهار داشت: 

این دوره مسابقات سرعت را همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس  برگزار کردیم که از نظر کیفی مسابقات سطح بالایی داشت و 80 موتورسوار در این مسابقات ثبت نام کردند و رقابت تنگاتنگی بین ورزشکاران به وجود آمد. 


وی حفظ آمادگی ورزشکاران برای حضور در مسابقات کشوری با رعایت قوانین پروتکل های بهداشتی را از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و افزود:به این دلیل که  مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی در فضای باز برگزار می شود و در پیست چیزی حدود 3 کیلومتر فضا وجود دارد و ورزشکاران هم داری کلاه ایمنی هستند و فاصله کافی بین افراد وجود دارد، بنابراین نگرانی و ریسک کمتری نسبت به سایر رشته های ورزشی در خصوص مشکلات انتقال ویروس کرونا وجود دارد، چرا که مسابقات موتورسواری را می توان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به راحتی برگزار کرد. همچنین در پیت استاپ هم  جایگاه ویژه برای هر تیم در نظرگرفته بودیم. با وجود عدم حضور تماشاگر در این رقابت ها برای شرکت کنندگان و عوامل اجرایی ماسک تهیه کرده بودیم و به طور کامل تمامی شرایط پروتکل های بهداشتی را تا حد توان رعایت کردیم.

امیر خیری در پایان گفت: برگزار مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی یکی از رشته هایی است که به اعتقاد ما در ایام شیوع ویروس کرونا اگر با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل ها انجام و رعایت شود، در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی که امروز خیلی به آن نیاز داریم می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سامانه جامع اعضا فدراسیون
خدمات سامانه
تازه ترین خبرها